
'Mijn zoontje zou nooit meer kunnen lopen'
'De Verandering', zaterdag 25 januari, 17.30 uur op NPO 2
24 januari 2025 · 12:45| Leestijd:3 min
Update: 24 januari 2025 · 13:45
Een tragisch auto-ongeluk, een kind in coma en artsen zonder hoop. Maar wat Lisa en Clement die nacht meemaakten, veranderde niet alleen hun leven, maar tartte elke logica.
Lisa van Engel groeit op in de Zaanstreek en heeft een moeilijke jeugd met pesten en een scheiding van haar ouders. Ze zoekt op jonge leeftijd al bevestiging in uitgaan en relaties. Via een datingsite ontmoet ze Clement, op wie ze direct verliefd wordt. "Dat was eigenlijk liefde op het eerste gezicht," zegt Lisa. Ze is zich er op dat moment niet van bewust dat Clement diep in de criminaliteit zit.
De relatie is stormachtig, met huiselijk geweld, politie-invallen en Clements criminele activiteiten. Ondanks de problemen krijgen ze samen twee kinderen, Norrel en Gervano. Toch lijkt er eindelijk rust te komen in het leven van Clement. Nadat hij een bijbel van een ex-maat krijgt, komt hij tot geloof. “Toen ik Jezus vroeg om vergeving, ervoer ik meteen een rivier van liefde in mijn hart, wat ik nog nooit heb ervaren,” vertelt Clement.
Ik dacht dat hij dood was
Wanneer Lisa zich op een dag niet lekker voelt, vraagt ze Clement om de kinderen mee te nemen. Hij vertrekt met de kinderen naar een feestje van een gezamenlijke vriend. Tijdens de autorit na afloop raakt Clement met de auto een lantaarnpaal, die dwars door het dak van de wagen slaat. De klap treft hun 2-jarige zoontje Gervano vol op het hoofd. Hij raakt bewusteloos. “Ik dacht dat hij dood was,” herinnert Clement zich.
Gervano blijkt ernstig hersenletsel te hebben. De artsen geven weinig hoop. Ze vertellen dat Gervano waarschijnlijk levenslange zorg nodig zal hebben en dat hij verlamd zal blijven. Lisa en Clement zijn ten einde raad. Een vriend stelt voor om een voorganger te laten bidden. Ook Clement bidt intens voor het herstel van zijn zoontje. "God gaat je laten weten wanneer je zoon zal ontwaken uit zijn coma," zegt de voorganger. Lisa, die niet gelovig is opgevoed, heeft er weinig vertrouwen in.
'De Verandering'
Die nacht verblijven Lisa en Clement in het Ronald McDonaldhuis. Om half drie 's nachts wordt Lisa wakker gemaakt door een stem die zegt: “Lisa wordt wakker, je zoontje roept je”. Lisa denkt eerst dat Clement haar wakker heeft gemaakt, maar hij slaapt. De stem komt nog twee keer terug met dezelfde boodschap . "Maar ik dacht dat ik de TV hoorde, en checkte of deze uit stond," vertelt Lisa over haar verwarring. Pas als ze voor de derde keer een stem hoort, staat ze op.
Ze gaat naar het ziekenhuis, en wat ze daar aantreft, zie je in 'De Verandering'.
De weergave van Facebook vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Voorganger gaat viraal met deze uitleg van 'Home Alone': zit het evangelie verstopt in de kerstfilm?
Inspiratie
Voorganger gaat viraal met deze uitleg van 'Home Alone': zit het evangelie verstopt in de kerstfilm?
- Kerst met tv-kok Rudolph van Veen: 'Een diner is veel meer dan alleen lekker eten'
Kerst met tv-kok Rudolph van Veen: 'Een diner is veel meer dan alleen lekker eten'
- Ontdek de beste boekentips voor lange winteravonden
Boekentips
Ontdek de beste boekentips voor lange winteravonden
Lees ook
- ‘Waar word ik eigenlijk om gewaardeerd?’ Jay Kelly laat Clooney twijfelen aan zijn eigen succes
Kijktip
‘Waar word ik eigenlijk om gewaardeerd?’ Jay Kelly laat Clooney twijfelen aan zijn eigen succes
- Gaetan lag 21 dagen in coma en zag God: 'Ik was er bijna niet meer'
Interview
Gaetan lag 21 dagen in coma en zag God: 'Ik was er bijna niet meer'
- Hoe zing je een jaar uit dat zwaar en mooi tegelijk was? Probeer het met dit pelgrimslied
De Bijbel Open
Hoe zing je een jaar uit dat zwaar en mooi tegelijk was? Probeer het met dit pelgrimslied








