Neo de Bono vertelt in 'Crux' waarom hij voor arme wijk koos
7 januari 2022 · 10:00
Update: 15 november 2024 · 10:16
In het nieuwe EO-programma Crux ontmoeten we iedere week een christen bij wie de actualiteit persoonlijk ‘aanklopt’. Wat is hun antwoord op actuele vraagstukken en hoe bewegen zij mee of juist tegen de stroom in? Waar draait het om bij hen en welke rol speelt hun geloof hierin? In de eerste aflevering vertelt Neo de Bono (44) zijn verhaal.
Als succesvol internetondernemer en overtuigd christen bezat Neo de Bono veel geld en veel huizen, maar hij heeft alles weggegeven en is nu ‘net zo’n pauper als mijn buren’, zoals hij zelf zegt. Neo vertelt zaterdagavond in Crux waarom hij Moerwijk woont, een wijk in Den Haag waar armoede heerst, het vertrouwen in de overheid laag is en waar men dagelijks de strijd om te overleven moet aangaan.
(Tekst loopt door onder de foto.)
Neo kent Moerwijk als geen ander en weet achter welke voordeur in de wijk de nood het hoogst is. Crux volgt hem in een week waarin problemen als energiearmoede, coronaproblematiek en wantrouwen in de overheid de wijk tot wanhoop drijven. Maar waarin ook blijkt dat waar de Moerwijkers elkaar helpen, de problemen echt opgelost worden.
Crux
Vanaf 8 januari, iedere zaterdag, 19.15 uur, NPO 2
Kijk 'Crux' hier terug
Meest gelezen
- Stephanie (36) is ‘deinfluencer’: ‘Laat niemand je vertellen wat je wel en niet moet doen’
Persoonlijk verhaal
Stephanie (36) is ‘deinfluencer’: ‘Laat niemand je vertellen wat je wel en niet moet doen’
- Geeske is slechthorend: ‘Je begrijpt niet wat het is tot je er zelf mee te maken hebt’
Persoonlijk verhaal
Geeske is slechthorend: ‘Je begrijpt niet wat het is tot je er zelf mee te maken hebt’
- Het goede leven volgens Tijs van den Brink: 'Voor wie zou ik me nog uitsloven?'
Wat doet Tijs graag deze zomer?
Het goede leven volgens Tijs van den Brink: 'Voor wie zou ik me nog uitsloven?'
Lees ook
- Jurjen ten Brinke: Deel uit, zodat je bewaard wordt voor hebzucht
De Bijbel Open
Jurjen ten Brinke: Deel uit, zodat je bewaard wordt voor hebzucht
- Roel zorgt door: ‘Of Corrie echt dementie heeft? Zelf ben ik er niet zeker van’
Column
Roel zorgt door: ‘Of Corrie echt dementie heeft? Zelf ben ik er niet zeker van’
- Column Margje: Een vergiet vol herinneringen
Een kattenpoot en een kinderschoen in beton
Column Margje: Een vergiet vol herinneringen
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.