Om twaalf uur 's nachts de trap verven...
25 februari 2021 · 11:00
Update: 15 november 2024 · 10:04
Het is kwart over twaalf ’s nachts. Mijn echtgenoot slaapt al, maar ik ben nog wakker. Ik denk aan de trap, die ik morgenochtend voor de tweede keer ga verven, en hoe lastig dat is. Hoe je daarna urenlang op één verdieping vastzit en niet naar boven of beneden kunt. Eigenlijk is het superonhandig om overdag een trap te verven. Je kunt dat beter ’s avonds laat doen, voor je naar bed gaat. Of ’s nachts.
Ik stap uit bed, gekleed in mijn schamele nachtoutfit (een onderbroek en hemdje. Waarom geld uitgeven aan een pyjama als het ook zo kan?), en loop op blote voeten naar beneden. Trapverf. De roller. De kwast. Ik ga aan het werk. De onderste treden doe ik vanaf beneden, en daarna neem ik een grote stap naar de vijfde tree, draai me om, hurk neer en begin aan de tree onder me. En aan de twee treden boven me. Weer een grote stap, draaien, hurken, verven. Gaat lekker zo. Best snel ook. Wat een prima idee.
Als ik halverwege ben, dringt het tot me door dat het licht in de hal aanstaat. Dit is een probleem. Stel je voor dat Dick straks wakker wordt en het licht aan ziet staan. Dan gaat hij natuurlijk naar beneden om het uit te doen. Over mijn juist geverfde trap. Daar wordt niemand blij van.
Die lamp moet uit. Er zit niks anders op. Ik grijp de trapleuning stevig vast en daal naar beneden. Over mijn juist geverfde trap. Die behoorlijk glibberig is. Ik doe het licht uit. En daarna begin ik mijn eigen voetstappen weer weg te werken met de verfroller.
Zoon nr. 1, die er een eigen ritme op nahoudt, komt volledig gekleed zijn kamer uit. “Mam? Wat ben jij aan het doen?”
“Ik verf de trap.”
“Ben je gek geworden?”
“Nee. Kun je een foto van me maken?”
“Mam! Nee!” Hoofdschuddend verdwijnt hij de badkamer in. Ik schilder mezelf naar boven, wikkel mijn kwasten in een plastic zakje, stap onder de douche en schrob met een schuursponsje de witte verf van mijn voetzolen. En daarna stap ik heel tevreden weer in bed. De trap is af. Jammer alleen van die foto.
Meest gelezen
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
- Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Persoonlijk verhaal
Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Lees ook
- De Bijbel Open | Jurjen ten Brinke: Christus heeft ons vrijgekocht
Galaten 3:1-14
De Bijbel Open | Jurjen ten Brinke: Christus heeft ons vrijgekocht
- Podcast Wallet & Van Weezel keert terug met twee afleveringen over Israël en Iran
Podcast Wallet & Van Weezel keert terug met twee afleveringen over Israël en Iran
- Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
‘Midden in de natuur ben ik zeer gelukkig’
Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.