Strafrechtadvocaat Veerle Hammerstein: ‘Achter elk strafbaar feit zit een verhaal’
8 april 2021 · 13:45
Update: 25 januari 2023 · 17:49
Als jong meisje kwam ze al op voor haar gepeste klasgenootjes. In de rechtszaal staat strafrechtadvocaat Veerle Hammerstein (43) het liefst de underdog bij. Ze verdedigt verdachten van criminele misdrijven zo lang en zo vaak als dat nodig is. Veerle: “De verdachte verdient óók iemand die naast hem of haar staat.”
Strafrechtadvocaat Veerle Hammerstein, komt uit een ‘rechtenfamilie’, zoals ze het zelf noemt. Haar beide ouders zijn rechter, haar opa en ooms advocaat. Ze woont samen met haar man Marcel van Gessel – eveneens advocaat – stiefdochter (14) en zoon (6).
Het zorgde ervoor dat ik zelf ook mikpunt werd, maar ik zou het morgen weer doen
“Ik nam het altijd al op voor de underdog”, vertelt Veerle. “Op de lagere school kwam ik op voor twee kinderen die gepest werden. Het zorgde ervoor dat ik zelf ook mikpunt werd, waardoor ik uiteindelijk van school ben veranderd. Maar ik zou het morgen weer doen.”
De geliquideerde advocaat Derk Wiersum was een vriend van Veerle. “Dat is zo’n dag waarvan je hoopt dat ‘ie nooit komt”, zegt ze over zijn dood. “Het heeft mijn leven niet veranderd, maar heeft me wel doen beseffen hoe belangrijk het is om te genieten van de mensen om je heen.”
Bekijk het gesprek met Veerle Hammerstein
Interview: Griëtte Vonck
Tekst: Charlotte van Egmond
Foto: Nienke van Denderen
Visagie: Joselien Hoogendam
Meest gelezen
- Stephanie (36) is ‘deinfluencer’: ‘Laat niemand je vertellen wat je wel en niet moet doen’
Persoonlijk verhaal
Stephanie (36) is ‘deinfluencer’: ‘Laat niemand je vertellen wat je wel en niet moet doen’
- Geeske is slechthorend: ‘Je begrijpt niet wat het is tot je er zelf mee te maken hebt’
Persoonlijk verhaal
Geeske is slechthorend: ‘Je begrijpt niet wat het is tot je er zelf mee te maken hebt’
- Het goede leven volgens Tijs van den Brink: 'Voor wie zou ik me nog uitsloven?'
Wat doet Tijs graag deze zomer?
Het goede leven volgens Tijs van den Brink: 'Voor wie zou ik me nog uitsloven?'
Lees ook
- Roel zorgt door: ‘Of Corrie echt dementie heeft? Zelf ben ik er niet zeker van’
Column
Roel zorgt door: ‘Of Corrie echt dementie heeft? Zelf ben ik er niet zeker van’
- Column Margje: Een vergiet vol herinneringen
Een kattenpoot en een kinderschoen in beton
Column Margje: Een vergiet vol herinneringen
- Meld je nu aan voor nieuw EO-programma 'Echte Liefde'
Meld je aan voor nieuw dating programma 'Echte Liefde'
Meld je nu aan voor nieuw EO-programma 'Echte Liefde'
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.