
Leestijd: 3 min![]()
Hoe kan het toch dat jij na elke borrelavond helemaal vol zit met muggenbulten, terwijl je vriendinnen nergens last van hebben? Hebben de muggen misschien gezien hoe je eerder die avond harteloos een van hun familieleden platsloeg? Of is er een andere verklaring?
Ten eerste moeten we even van de fabeltjes af. Een van die fabeltjes is het hebben van ‘zoet’ of ‘zuur’ bloed. Muggen maken geen verschil tussen zoet en zuur, en zoet bloed bestaat niet. Dat muggen een voorkeur hebben voor bloedgroep 0 is ook een sprookje. Het klopt wel dat muggen vooral mensen met bloedgroep 0 steken, maar dat komt omdat deze bloedgroep veel meer voorkomt dan A, B of AB.
Wat ook interessant is om te weten: muggen worden niet aangetrokken door licht. Het licht uitdoen in je slaapkamer zorgt dus niet voor minder muggenbezoekjes. Dat betekent dus ook dat een vliegenlamp geen effect heeft op muggen.
Een mug in je kamer betekent trouwens niet per se dat je de volgende ochtend overal jeuk hebt. Het zijn namelijk alleen de vrouwtjesmuggen die steken, van de mannetjes heb je niks te vrezen. Het gezoem van de mannetjes blijft wel even vervelend…
Wat is dan de reden dat de een veel meer last heeft van muggenbulten dan de ander? Dat is nog niet helemaal duidelijk. Wel kan het goed zijn dat het met de volgende punten te maken heeft:
We hebben slecht nieuws, je kan vrij weinig doen om muggenbulten te voorkomen. Het is namelijk genetisch bepaald of muggen je aantrekkelijk vinden of niet. De vraag is maar net of je zweet lekker genoeg ruikt voor je ongewenste gast.
Je hebt natuurlijk wel producten die de mug op afstand houden. Deet is bijvoorbeeld een goede anti-insecten spray. Je insmeren met kattenkruid-olie houdt ze ook weg, muggen hebben namelijk een hekel aan kattenkruid.

Kom op 5 juni naar het grootste worshipconcert van Nederland
Ontdek meer