
'Ik ben groot fan van het EO-programma 'Rail Away''
Leestijd: 3 minDoor Gert-Jan Schaap
Kunstenaar en illustrator Marius van Dokkum (1957) is vooral bekend van zijn humoristische schilderijen. Die zijn onder meer te bewonderen in het naar hem genoemde museum in Harderwijk, maar ook op populaire ansichtkaarten. Hoe komt hij tot rust?
“Het liefst maak ik een wandeling in het bos. We wonen op de Veluwe, omringd door prachtige natuur. In die stilte laad ik echt op. Soms ontspan ik me ook met een goede documentaire of een tv-programma. Ik ben groot fan van het EO-programma Rail Away. De beelden zijn schitterend en zo rustgevend.”
“Mijn vrouw Ingeborg en ik gaan bijna iedere week al vroeg naar de eeuwenoude dorpskerk in Bathmen. Zij is organist en speelt daar vaak voordat de dienst begint. De stilte, gevuld met haar muziek: heerlijk. Daarna is het heel fijn om samen met anderen het geloof te beleven en te belijden.”
“Ik boetseer graag, meestal portretten. Daar ben ik soms ’s avonds nog mee bezig. Maar als ik niet werk, kijken we graag naar ontspannen tv-programma’s, zoals Swiebertje, of de Britse comedyserie Dad’s Army: heel komisch, zonder plat te worden.”
“Ik kijk weinig films, maar klassiekers als De Tien Geboden en Ben-Hur hebben wel indruk op me gemaakt.”
De beroemde racescène uit 'Ben-Hur' (tekst loopt door onder de clip):
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
“Naast de Bijbel lees ik graag biografieën en kunstboeken, onder andere van kunstenaars met wie ik iets heb. Ook ben ik fan van Sierk Schröder, een van de beroemdste Nederlandse portretschilders van de vorige eeuw. Zijn werk inspireert me enorm.”
“Het Stadsmuseum Harderwijk, zeker nu er een tentoonstelling is van Sierk Schröder. Daarnaast kom ik graag in het Nationaal Orgelmuseum in Elburg. Net als mijn vrouw ben ik een groot liefhebber van orgelmuziek.”
“Tijdens het werk in mijn atelier luister ik veel naar Bach, bijvoorbeeld zijn orgelwerken. Zijn muziek verveelt nooit. Maar ook van pianoconcerten van Beethoven en Chopin kan ik erg genieten.”
“Noorwegen. Mijn zoon, schoondochter en kleindochter wonen daar. Het ruige landschap vind ik zo indrukwekkend. We proberen er minimaal één keer per jaar naartoe te gaan. Het liefst met de auto.”
“Brownies & Downies in Harderwijk. Ik kom er wekelijks, op de dagen dat ik in mijn eigen museum ben. Als ik er binnenkom, word ik bijna juichend ontvangen door de mensen met een verstandelijke beperking die er werken. Zo leuk! En prima eten.”
“Dan kies ik toch voor tekenen. Dat is de basis van al mijn werk. Zelfs met een simpel potloodje geeft het me zo veel voldoening. Alleen in zwart-wit schilderen? Nee, dat zie ik echt niet zitten.”


Kom op 5 juni naar het grootste worshipconcert van Nederland
Ontdek meer