9 tips om je grenzen te bewaren, door Hans Groeneboer
30 juni 2016 · 10:49
Update: 15 november 2024 · 10:56
Hoe zit dat bij jou? Durf jij regelmatig ´nee´ te zeggen? Voor je mening uit te komen? Negen vragen van contextueel therapeut Hans Groeneboer om na te gaan of jij van jezelf gezonde grenzen mag stellen.
Grenzen en je eigen mening
1. Mocht jij als puber en als jong volwassenen een eigen mening hebben in het gezin waarin je opgroeide? 2. Kun je makkelijk met mensen omgaan die heel anders denken of geloven dan jij? 3. Durf je voor je eigen mening uit te komen, als die heel anders is dan de mening van de groep? 4. Kun je ‘nee’ zeggen, zonder daarbij een excuus of verontschuldiging te maken?
Grenzen en jouw gevoel
5. Mag je van jezelf ‘nee’ zeggen als je gewoon ergens geen zin in hebt? 6. Durf je dan hardop te zeggen dat je er geen zin in hebt? 7. Mag je een grens aangeven omdat je iets echt niet ziet zitten, ook als je daarmee een spelbreker bent?
Grenzen als er nood is
8. Kun je ‘nee’ zeggen als iemand je om hulp vraagt en jij daar op dat moment geen tijd voor hebt? 9. Kun je iemand die een probleem heeft een stukje helpen en de rest aan een ander overlaten?
Meest gelezen
- Martine: ‘Na een paar dagen weet ik het zeker: Mijn kinderliefde is op. De ‘adults only’ camping lonkt’
Column
Martine: ‘Na een paar dagen weet ik het zeker: Mijn kinderliefde is op. De ‘adults only’ camping lonkt’
- Junglepiloten Joost en Anke: 'Het is avontuurlijk, niet romantisch'
De missie van drie gezinnen in de frontlinie van hulpverlening
Junglepiloten Joost en Anke: 'Het is avontuurlijk, niet romantisch'
- Schittert het team van 'Op de spoed' later dit jaar in Carré?
Op de spoed maakt kans op de Gouden Televizier-Ring
Schittert het team van 'Op de spoed' later dit jaar in Carré?
Lees ook
- Dít is de opvolger van Tijs in EO-podcast 'De Spindoctors'
Dít is de opvolger van Tijs in EO-podcast 'De Spindoctors'
- Bas: ‘Ik kan mijn kracht tegen Roos gebruiken wanneer ik wil, maar andersom niet’
Column
Bas: ‘Ik kan mijn kracht tegen Roos gebruiken wanneer ik wil, maar andersom niet’
- Jurjen ten Brinke: ‘Uitdelen’ kan maar zo een beetje verslavend worden
De Bijbel Open
Jurjen ten Brinke: ‘Uitdelen’ kan maar zo een beetje verslavend worden
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.