Bijzondere mijlpaal: podcast 'Eerst Dit' 25 miljoen keer afgespeeld
25 juli 2023 · 11:39
Update: 25 juli 2023 · 11:57
Onze dagelijkse bijbelpodcast 'Eerst Dit' (in samenwerking met IZB) heeft een bijzondere mijlpaal bereikt. Samen hebben de luisteraars 25 miljoen keer een Eerst Dit-aflevering afgespeeld. Voor Nederlandse begrippen is dat een indrukwekkend hoog aantal!
De podcast begon in 2018 meteen al met een vliegende start. Eerst heel innovatief via Whatsapp, later via de speciale Eerst Dit-app. Inmiddels luisteren dagelijks tienduizenden mensen naar de beknopte afleveringen van zeven minuten, gevuld met een overdenking, een stukje uit de Bijbel en gebed. Eerst Dit is daarmee al jaren één van de best beluisterde podcasts van de NPO.
Daan Molenaar is één van de bedenkers. Hij vertelt: "We zijn dankbaar dat we met Eerst Dit in het dagelijkse patroon van tienduizenden mensen zijn gekomen. Zulke verschillende mensen. Van ministers op weg naar een ministerie tot boeren die net klaar zijn met melken."
Bijbel bij het ontbijt
Eerst Dit wordt grotendeels gemaakt door een klein redactieteam van vier mensen, twee van de EO en twee namens de IZB. De sprekers in de podcast zijn een verzameling van wisselende en vaste sprekers, zoals Kees van Ekris, Dirk de Bree en Jan-Maarten Goedhart. Er zijn op dit moment al ruim 1.300 podcastafleveringen geproduceerd.
Wilfred van Rijn, één van de drijvende krachten achter de podcast: “Eerst Dit maken we om mensen te helpen voordat de hectiek van de dag begint de Bijbel te openen en eerst het Koninkrijk van God te zoeken. Bij het ontbijt, in de trein of op de fiets naar school. Altijd en overal."
Meer Eerst Dit-series
Inmiddels zijn er vanuit Eerst Dit diverse bijpassende series gelanceerd. Zoals de dagelijkse korte podcasts Eerst dit avondgebed - voor reflectie en gebed aan het einde van de dag - en Eerst dit voor kids, gericht op de jonge luisteraar. Langere titels zijn er ook: Moderne Profeten, waarin inspirerende gelovigen worden besproken, of Dit is de Bijbel, waarin theologen vertellen over de vele thema’s die de Bijbel rijk is.
Op dit moment is er een nieuwe serie in de maak: De Leerlingen, over wat het betekent om Jezus te volgen en wat er verandert als je dat doet.
Meest gelezen
- Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
- Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Persoonlijk verhaal
Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
Lees ook
- Jurjen ten Brinke: Laten we daarom het goede doen
De Bijbel Open
Jurjen ten Brinke: Laten we daarom het goede doen
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
- Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.