Dokters van morgen: ontsteking bestrijden met gezonde leefstijl?
9 december 2020 · 17:20
Update: 15 november 2024 · 10:06
Er zijn miljoenen Nederlanders die te maken hebben met een chronische ontstekingsziekte zoals diabetes, reuma of astma. Maar hoe kan het dat de een wel reuma krijgt en de ander niet? Kun je met een gezonde leefstijl deze ziekte de kop indrukken? In Dokters van morgen (AVROTROS) volgt presentator Antoinette Hertsenberg een experiment.
In deze aflevering van Dokters van Morgen spreekt Antoinette Hertsenberg met de eeneiige tweeling Bram en Joris. De een heeft chronische ontstekingen in zijn darm en de ander heeft nergens last van. Daarnaast volgt het programma een jaar lang deelnemers die meedoen aan een wetenschappelijk onderzoek van reuma-expertisecentrum Reade in Amsterdam.
Medicijnen vs. gezond leven
De reuma- en artrosepatiënten slikken jarenlang medicijnen, maar proberen daar met een nieuwe leefstijl daar vanaf te komen. Heeft hun gezonde manier van leven effect op hun ontstekingsziekte?
Antoinette Hertsenberg in 'Dokters van morgen'
Woensdag 9 december, 21.40 uur, NPO 1
AVROTROS/Elvin Boer
Kijk 'Dokters van morgen' hier terug
Meest gelezen
- Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
- Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Persoonlijk verhaal
Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
Lees ook
- Jurjen ten Brinke: Laten we daarom het goede doen
De Bijbel Open
Jurjen ten Brinke: Laten we daarom het goede doen
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
- Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.