Dominee Zondag: ‘Wij hebben geen rancune'
17 januari 2019 · 09:30
Update: 19 november 2024 · 15:39
Zijn dochter Rhodé noemde zichzelf altijd Roos. “En ze leek ook op een roos: zo mooi, maar ook zo teer,” vertelde ds. Zondag dinsdagmiddag in de rechtbank. De 14-jarige Rhodé Zondag overleed 16 april vorig jaar na een aanrijding met een lijnbus in Gouda. Tegen de buschauffeur heeft het OM vanwege ‘onvoorzichtigheid’ de hoogst mogelijke werkstraf van 240 uur geëist.
“De laatste woorden van Roos waren: ‘Yes, we hebben wind mee, dan zijn we snel thuis,’” deelt ds. Zondag bij zijn slachtofferverklaring in de rechtbank. Rhodé kwam die dag eerder van school en was blij om naar huis te gaan. “Wij zaten te wachten, totdat er agenten kwamen. Onze wereld is ingestort. We denken nog elke seconde aan Roos.”
'Noodlottig ongeval'
“Een noodlottig ongeval dat nooit plaats had mogen vinden,” noemde buschauffeur en verdachte Marian den O. (58) het ongeluk op die zwarte dag in april. Zo'n veertig van haar Arriva-collega’s woonden de rechtszaak bij, meldt het Algemeen Dagblad. Uit onderzoek blijkt dat er geen sprake was van een te hoge snelheid van de stadbus, maar volgens het OM reed ze “onvoorzichtig en onoplettend”. Naast de werkstraf eist de aanklager een ontzegging van de rijbevoegdheid voor vijftien maanden, waarvan zes voorwaardelijk.
'We willen vergeven'
“Wij hebben geen rancune,” maakte ds. Zondag volgens het Gouds Dagblad duidelijk bij de rechtszaak. “We zien de chauffeur niet als crimineel. We willen vergeven, maar vergeving vraagt wel het erkennen van schuld. Dat is hier op zijn plek.”
'Het zou je dochter maar zijn'
De dag voor het ongeval in april preekte dominee Zondag nog over lijden en verlies. Verwijzend naar de dochter van staatssecretaris Blokhuis, zei hij: “Het zou je dochter maar zijn. Kunnen we dan ook zeggen: ‘Heer, Uw wil geschiede?’” Door die preek was hij voorbereid op het verlies, vertelde Zondag kortgeleden in het Nederlands Dagblad: “Dat is nog steeds wat me drijvende houdt: het is niet zomaar, hier is God bezig geweest, Hij heeft zijn kind thuisgehaald, Hij heeft gewoon zijn kind thuisgehaald.”
Meest gelezen
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Ben Verboom in De Verandering: Van afwijzing naar aanvaarding
Ben Verboom in De Verandering
Ben Verboom in De Verandering: Van afwijzing naar aanvaarding
- Alba (49) kreeg de diagnose eierstokkanker: ‘Niets kon mij voorbereiden op de oerangst die ik voelde’
Persoonlijk verhaal
Alba (49) kreeg de diagnose eierstokkanker: ‘Niets kon mij voorbereiden op de oerangst die ik voelde’
Lees ook
- Geen smartphone onder de 14 jaar: ouders sluiten zich massaal aan bij nieuw initiatief
Wil je weten
Geen smartphone onder de 14 jaar: ouders sluiten zich massaal aan bij nieuw initiatief
- Column TimZingt: 'Koester een paus met menselijk tekort'
TimZingt over de paus
Column TimZingt: 'Koester een paus met menselijk tekort'
- Ontdek de YouTube-serie 'Op de Spoed: in levensgevaar'
Ontdek de YouTube-serie 'Op de Spoed: in levensgevaar'
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.