Koop Moraal: 'Ik wil verder kijken dan de moordenaar'
19 april 2021 · 18:51
Update: 14 november 2024 · 16:16
Koop Moraal is met pensioen en vrijwilliger bij gevangenenzorg. In de praktijk betekent dit dat hij als buddy optrekt met een gevangene. Presentator Chris Segers ontmoet hem op de parkeerplaats bij de gevangenis.
De weergave van Spotify vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Vlak voor het gesprek met Chris had Koop een afspraak met zijn 'boefje', zoals hij zelf de gevangene noemt. Koop: 'Als ik aan mijn kleinkinderen vertel wat ik doe als vrijwilliger, wil ik het niet te zwaar maken. Vandaar dat het in de loop van de tijd ‘boefje’ is geworden. Ja, het is een zware jongen en hij is betrokken geweest bij een moord. Maar ik wil daaraan voorbij kijken, zonder goed te keuren wat er is gebeurd. Ik wil van mens tot mens met hem in contact zijn, verbinding leggen. Voor ons beiden is het contact heel erg waardevol.'
Een mooie ervaring
Koop is manager geweest en stond vrij zakelijk in het leven. Dit vrijwilligerswerk heeft hem veranderd, hij is er een ander mens door geworden. Koop: ‘Dit had ik veel eerder moeten doen, maar beter laat dan nooit. Ik heb geleerd om objectief en onbevooroordeeld naar iemand te kijken. Als je dat doet ontstaat er verbinding. Dat is een mooie ervaring.’
ZOUT! is een wekelijkse podcast rondom thema’s die de EO waardevol vindt: duurzaamheid, rechtvaardigheid, veelkleurigheid, natuur, relaties, opvoeden, armoede en eenzaamheid. Chris Segers en Marieke Meijer geven, bij toerbeurt in series van vijf afleveringen, een beeld hoe gelovigen in het land smaakmakers zijn op deze terreinen.
Meest gelezen
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
- Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Persoonlijk verhaal
Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Lees ook
- De Bijbel Open | Jurjen ten Brinke: Christus heeft ons vrijgekocht
Galaten 3:1-14
De Bijbel Open | Jurjen ten Brinke: Christus heeft ons vrijgekocht
- Podcast Wallet & Van Weezel keert terug met twee afleveringen over Israël en Iran
Podcast Wallet & Van Weezel keert terug met twee afleveringen over Israël en Iran
- Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
‘Midden in de natuur ben ik zeer gelukkig’
Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.