‘Na een verleden vol drugs, leugens en andere vreselijke dingen, bouwt ze nu aan een toekomst vol hoop’
1 mei 2025 · 12:55
Update: 1 mei 2025 · 13:39
Wat als niemand in je gelooft? Hoe blijf je dan hoop houden dat je kunt veranderen? Pleegmoeder Amy ziet de worsteling van de moeder van een van haar pleegkinderen.
‘Ik voel me gewoon niet serieus genomen.’
‘Ik heb het gevoel dat ik me steeds moet bewijzen.’
Zomaar twee zinnen die een moeder van onze pleegkinderen regelmatig naar mij op de app zet.
Ze werkt hard aan haar trauma’s en patronen. Soms weet ze niet hoe, maar één ding is zeker: ze wil het anders doen. Na een verleden vol drugs, leugens en andere vreselijke dingen, is ze hard bezig om een toekomst vol hoop op te bouwen. Met haar man en hun kindje. Hard werken is het. Want hoe blijf je geloven dat je kunt veranderen als je omgeving, de jeugdzorg en het systeem denken dat dat niet mogelijk is?
Hoe blijf je geloven dat je kunt veranderen als je omgeving denkt dat dat niet mogelijk is?
Ik zie haar vechten voor een kans. Geen eerlijke kans, want als moeder met zo’n verleden en al twee uithuisgeplaatste kinderen draag je een stempel die bijna niet weg te poetsen is.
Toch geloof ik in haar. Ik weet uit ervaring dat mensen kunnen veranderen, dat hoop niet zomaar verdwijnt en dat er altijd ruimte is voor een nieuw begin.
Ze ziet het zelf aan haar kinderen die bij ons wonen: patronen worden doorbroken, de opvoeding voelt anders, veilig, liefdevol. Hun rotsvaste geloof in een Vader die altijd dichtbij is, geeft hun een toekomst vol vertrouwen. Leert hun wat echte liefde is.
En ik hoop dat deze moeder diezelfde liefde mag ontvangen. Onvoorwaardelijk. Niet omdat ze iets ‘goed’ heeft gedaan, maar simpelweg omdat ze geliefd is – nu, vandaag, juist zoals ze is.
Want als zij dat kan voelen, weet ik: de toekomst die ze bouwt, wordt sterker dan haar verleden.
- Column van een pleegmoeder: ‘Het is toch gek dat mijn mama mij niet wil zien?’
Column van een pleegmoeder: ‘Het is toch gek dat mijn mama mij niet wil zien?’
- Column van een pleegmoeder: ‘Ik vier Moederdag met een dubbel gevoel’
Column van een pleegmoeder: ‘Ik vier Moederdag met een dubbel gevoel’
Meest gelezen
- Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
- Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Politiek & Privé
Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Lees ook
- Dubbele diagnose: hoe ADHD en autisme (AuDHD) elkaar tegenwerken én helpen
Tot op de bodem
Dubbele diagnose: hoe ADHD en autisme (AuDHD) elkaar tegenwerken én helpen
- 10 vragen aan zanger Christian Verwoerd: 'Zaterdag is mijn rustdag'
Hoe ontspant de liedschrijver?
10 vragen aan zanger Christian Verwoerd: 'Zaterdag is mijn rustdag'
- Zo geef je je gelukshormonen een boost
Dopamine, serotonine, oxytocine en endorfine
Zo geef je je gelukshormonen een boost
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.