Kees van der Spek helpt bedrogen Chedwa Polak
12 oktober 2021 · 15:00
Update: 15 november 2024 · 10:19
In het nieuwe seizoen van Kees van der Spek: Oplichters aangepakt (RTL 5) gaat Kees met zijn team op zoek naar oplichters, fraudeurs, afpersers en andere criminelen. Hij ontmoet in de eerste aflevering danseres Chedwa Polak, die werd opgelicht door een jeugdvriend.
Chedwa Polak was ooit een succesvolle danseres in de shows van Joop van den Ende. Vanavond vertelt ze in Kees van der Spek: Oplichters aangepakt hoe ze door bedrog haar hele vermogen kwijtraakte. Een jeugdvriend haalde Chedwa over om te investeren in een vakantievilla. Maar deze man stal het geld en nam de benen. Hij moet haar van de rechter 280.000 euro terugbetalen. Maar waar zit hij? Samen met het slachtoffer gaat Kees op zoek en vindt hem op Ibiza.
(Tekst loopt door onder de foto.)
Later dit seizoen infiltreert Kees op Cyprus in een boilerroom, een organisatie die burgers waardeloze beleggingsproducten aansmeert. Ook schiet hij in Kees van der Spek: Oplichters aangepakt een jongen te hulp die slachtoffer is geworden van sextortion. Op Cyprus komt hij een netwerk op het spoor dat via een truc gratis producten bestelt bij internetshops.
Rake klappen in Deventer
Nadat Kees elf jaar lang de gevaarlijkste uithoeken van de wereld heeft bezocht, krijgt hij juist in Deventer voor het eerst rake klappen. "We waren een afperser op het spoor in het oosten des lands en toen ik hem aansprak kreeg ik zomaar vanuit het niets een keiharde stomp in mijn zij."
Nieuw seizoen 'Kees van der Spek: Oplichters aangepakt'
Vanaf 12 oktober, iedere dinsdag, 20.30 uur, RTL 5
Beeld: Endemol Shine Nederland
Meest gelezen
- Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
- Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
Column
Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
- Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Persoonlijk verhaal
Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Lees ook
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
- Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
- Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Persoonlijk verhaal
Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.