Tim Keller en John Piper op ranglijst 12 beste predikanten
7 mei 2018 · 13:46
Update: 16 januari 2023 · 13:45
De Amerikaanse predikanten Tim Keller en John Piper staan in de lijst van 12 beste Engelssprekende dominees. Dat schrijft Christianity Today op basis van het onderzoek van de Amerikaanse Baylor’s Truett Seminary.
De universiteit voerde een enquête uit onder 180 theologen om een ranglijst samen te stellen van predikanten die “de standaard zijn van hedendaagse preken”. Zo ontstond een overzicht van de beste predikanten van dit moment. Ook de in Nederland bekende Amerikaanse predikanten Tim Keller en John Piper prijken op de lijst.
Moed
Tim Keller richtte in 1999 de Redeemer Presbyterian Church op in New York. Hij schreef in 2015 het boek Preken. Vorig jaar liet Keller weten te stoppen als predikant bij Redeemer. Over hoe het was om in een imponerende stad als New York te werken, zei hij in een interview met Visie: “Als dominee had ik één groot voordeel: het fundament van mijn missie kwam van God. Ik was geroepen om naar New York te gaan. Ik kon de bal bij God leggen: ‘Als ik me niet vergis, roept U me hier. Dan moet U ook maar aan de slag, door mij heen.’ Dat gaf me moed.”
Vruchtbaar
John Piper was van 1980 tot 2013 predikant in de Bethlehem Baptist Church. Hij schreef allerlei boeken en richtte de website Desiringgod.org op, waar artikelen, preken, podcasts en geloofsverhalen op te vinden zijn. In 2013 vertelde Piper in Tabletalk Magazine, een tijdschrift van de Amerikaanse evangeliseringsorganisatie Ligonier Ministries wat zijn hoop was voor zijn gemeente: “Mijn gebed is dat ze op iedere mogelijke manier nog veel vruchtbaarder zullen zijn dan toen ik hen heb geleid. God heeft ons goede dagen gegeven. Maar kijkend naar wat de kerk vanbinnen en buiten nodig heeft, is er ongetwijfeld ruimte voor grotere dingen.”
Bekijk hier de hele lijst.
Beeld: Arianne Ramaker
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
Column van Tijs van den Brink
Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
- Van podcast tot tv-programma: EO-podcast 'De Ongelooflijke' maakt tv-debuut
Vanaf 12 mei op NPO 2
Van podcast tot tv-programma: EO-podcast 'De Ongelooflijke' maakt tv-debuut
- Anne-Meta Kobes presenteert 'Bijbelen met sterren': ‘Lees de Bijbel! Al zijn het maar drie verzen’
Nieuw seizoen met Ferry Somogyi, Sylvia Geersen en Sander de Kramer
Anne-Meta Kobes presenteert 'Bijbelen met sterren': ‘Lees de Bijbel! Al zijn het maar drie verzen’