Overgang en tropisch weer: hoe pak je dat aan? Eva-volgers geven advies
1 juli 2025 · 14:27
Update: 2 juli 2025 · 09:59
Het warme weer is onderwerp van elk gesprek. Maar wat als je in de overgang bent en het sowieso al bloedheet hebt? Hoe overleef je dan deze tropische temperaturen? Onze Eva-volgers die in hetzelfde schuitje zitten, geven advies.
Bijna elke krantenkop gaat over het weer en dat is op het werk, in de supermarkt of aan de keukentafel niet anders. En zulke hoge temperaturen wekken jammer genoeg ook nogal wat ongemakken op. Denk aan zweetvlekken op plekken waar je ze liever niet hebt of niet goed kunnen slapen door de hitte. Maar wat als je al te maken hebt met opvliegers, nachtelijk zweten en slaapproblemen doordat je in de overgang zit? Wij vroegen onze Eva-volgers om tips.
#1 Vertragen
Ze zeggen niet voor niets tranquilo, tranquilo in landen met een warm klimaat. En daar zijn de Eva-volgers het beduidend mee eens, want de tip om kalm aan te doen, komt veel voorbij. “Vertragen”, adviseert Hanke. “Rustig aan doen”, zegt Gerda. Paula tipt: “Zo rustig mogelijk blijven. Niet al te veel willen doen.” Alles op een langzamer tempo doen dus, luidt het credo.
#2 Airco en ventilators aan
Misschien een inkoppertje, maar het aanschaffen van een airco of ventilator komt veel voor in de reacties. “Zoveel mogelijk binnen blijven met de airco aan”, schrijft Marjolein. De ventilator draait bij veel volgers overuren, zeker ’s nachts. Slapen bij deze hitte is al een uitdaging, laat staan wanneer je in de overgang bent. Maar gelukkig zijn ook daar wat tips voor. Zo legt Willemieke elke nacht een koelelement in een washandje in haar bed en laat Simone de hele nacht haar airco aanstaan. Zomaar het proberen waard vannacht.
#3 Afkoelen in het water
Wat is er nu lekkerder om na een warme plakkerige dag vol opvliegers een koele plons te maken in het water? “Bikini aan en zwemmen”, schrijft een volger. “Buiten spelen en zwemmen”, luidt een andere reactie. “In de tuin in de schaduw en in de wind zitten met een glas water bij de hand”, tipt Elma. En Stephanie heeft ook nog een hele lekkere tip: “Veel ijsjes eten.” Heb je geen plek om te zwemmen in de buurt? Een koud voetenbadje helpt ook om je gevoelstemperatuur naar beneden te krijgen.
@paula_alst
Zo rustig mogelijk blijven. Niet al te veel willen doen.
Kortom, aan het weer kunnen we niet zoveel doen, maar aan onze levensstijl op deze warme dagen gelukkig wel. Probeer dus te vertragen, schaf een ventilator aan of een van die handige elektrische waaiers die je makkelijk mee kunt nemen én neem een duik in het water.
Heb jij nog een handige tip tegen de hitte? Laat ‘m hieronder achter!
Deel hier je tip!
Wat doe jij tegen de hitte?
Gratis inloggen
Super dat je jouw perspectief wil delen! Log in om je reactie te plaatsen.
Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.
Hulp nodig?
Check de veelgestelde vragen.
- Seks en de overgang: ‘Liever minder vaak dan met tegenzin’
Seks en de overgang: ‘Liever minder vaak dan met tegenzin’
Meest gelezen
- Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
- Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
Column
Mama Mirjam: ‘Ik wens dat we vriendjes blijven!’
- Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Persoonlijk verhaal
Paul is er een van een vierling, maar: ‘Ik hoefde niet te vechten voor mijn eigen identiteit’
Lees ook
- Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
‘Na zo veel hartstilstanden is mijn leven een groter wonder dan ooit’
Het hart van Wilma Veen stopte er meerdere keren mee
- Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
Wandelen door de geschiedenis? Christine werkte mee aan een bijzonder project
- Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Persoonlijk verhaal
Lizette (38) is reisblogger: ‘Ik zie mezelf reizen tot ik erbij neerval’
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.